+48 663 551 294 | biuro.prointegris@gmail.com                  

Nasza misja

Przedszkole zostało stworzone z myślą o wspieraniu rozwoju dzieci w spektrum autyzmu a także całej rodziny. Działamy w duchu relacji i bliskości. Poprzez akceptację i zrozumienie tworzymy przestrzeń dla bliskich relacji, które są fundamentem rozwoju.

Nasze motto

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” Janusz Korczak

Zespół Pro-Integris

Nieustannie poszerzamy swoją wiedzę, poprzez udział w warsztatach, szkoleniach oraz konferencjach a także w spotkaniach superwizyjnych. Jesteśmy otwarci , tworzymy zespół który uzupełnia się nawzajem. Chcesz nas poznać? Będzie nam bardzo miło.

Diagnoza

W procesie diagnozy posługujemy się najnowszymi metodami diagnostycznymi, pozwalającymi na określenie obszarów wymagających wspomagania oraz umożliwiającymi zaplanowanie właściwej terapii.

Terapia

Cieszymy się, że możemy być uczestnikami tak fascynującego procesu, jakim jest indywidualny rozwój każdego dziecka. Pracujemy w oparciu o autorskie programy a także opracowania stosowane na całym świecie. Stosujemy podejście rozwojowe. Fundamentem wszystkich naszych działań jest relacja z dzieckiem, w której czuje się ono bezpiecznie, w całości akceptowane i rozumiane. Otaczamy wsparciem całą rodzinę. Zapewniamy najwyższą jakość prowadzonych przez nas zajęć. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Zabawa

Dla dziecka które ma trudności w sferze emocjonalno-społecznej,

Dla dziecka które przejawia obniżoną intencję komunikacyjną oraz motywację wewnętrzną, dla dziecka, które skupia się na przedmiotach bardziej niż na relacji z ludźmi,

Dla dziecka, które ma obniżony kontakt wzrokowy, reakcję na imię,

Dla dziecka, które przejawia zaburzenia w zakresie teorii umysłu: nie potrafi przyjąć perspektywy innej osoby, ma trudności z empatią, rozumieniem zachowań innych osób,

Uroczystości/wydarzenia

W przedszkolu obchodzimy urodziny każdego dziecka, organizujemy imprezy i uroczystości okolicznościowe, dni tematyczne, coroczny Festyn Rodzinny.
Ponadto odbywają się u nas m.in.: spektakle teatralne organizowane przez zespół specjalistów a także odwiedzających nas aktorów, pokazy instrumentów np. mis tybetańskich, koncerty Filharmonii Pomorskiej, pokazy planetarium. Odwiedzają nas przedstawiciele różnych zawodów opowiadający o swoim fachu. U nas zawsze
dużo się dzieje!

Wycieczki

Podróże małe i duże to nasza pasja a także doskonała okazja do przećwiczenia zdobywanych przez dzieci umiejętności społecznych, radzenia sobie z emocjami w nowym środowisku, poznawania zwyczajów i norm zachowania się w różnych miejscach. Regularnie odwiedzamy m.in. Bibliotekę, Pocztę Polską, Pałac Młodzieży, restauracje, sale zabaw. Robimy zakupy, jeździmy komunikacją miejską. Jeździmy też na dalsze wycieczki np. do Torunia czy do Gospodarstw Agroturystycznych pod Bydgoszczą.

Zadzwoń do nas

+48 663 551 294 lub +48 536 517 740

Odwiedź nas

Napisz do nas